Praga RN

Dopravní vůz DVS-8 má nástavbu umožňující přepravu úplného hasičského družstva a příslušenství. V kabině mužstva jsou sedadla s čalouněnými opěradly a pod nimi prostory pro uložení nářadí. Kabina je osvětlená a má dvoje dveře spouštěcími okny z každé strany. V zadní části nástavby je kromě příslušenství uložena na sklopných kolejničkách přenosná motorová stříkačka.

Datum: 27.5.2010 čas: 13:30:16

Autor:Nezadáno Verze pro Tisk

Základní technické údaje dopravního automobilu DVS8-PRAGA RN r.v.1954

Technické parametry:
Délka vozidla……………………………….7700mm
Šířka vozidla………………………………..2000mm
Výška……………………………………….2600mm
Celková hmotnost…………………………..3400kg
Dovolené zatížení…………………………..2600kg
Podvozek……………………………………Praga RN
Motor……………………………………….čtyřdobý šestiválec chlazený vodou
Maximální výkon…………………………..51,4kW (70k)
Obsah valců………………………………...3468 cm3
Max.otáčky…………………………………3000 ot/min
Nejvyšší rychlost……………………………80 km/hod
Spotřeba…………………………………….25 l / 100km

Na automobilovém podvozku je provedena nástavba umožňující přepravu úplného hasičského družstva a příslušenství. Nástavba je rozdělena na kabinu a prostory pro uložení příslušenství. Všechny prostory jsou kryty karoserií a vozidlo tvoří kompaktní celek. V kabině automobilu jsou sedadla s čalouněnými opěradly. Pod sedadly je úložný prostor. Kabina má dvoje dveře se spouštěcími okny z každé strany kabiny, umožňující snadné vystupování a nastupovaní.
Automobil je vybaven přenosnou motorovou stříkačkou, která je umístěna v prostoru přístupném zadními dveřmi. Je uložena na sklopných kolejničkách. Prostor pro stříkačku je řešen tak, aby v něm v případě potřeby bylo možno přepravovat zraněnou osobu uloženou na nosítkách.
Zadní stěna vozidla je opatřena sklopnými stupačkami pro výstup na střechu vozidla. Ta je ohrazena a upravena pro uložení příslušenství, které se pro svoje rozměry nevejde do nástavby. Dále jsou na přední části střechy namontovány dva výstražné světelné majáčky a po pravé straně světlomet.

Příslušenství automobilu DVS-8 Praga RN:

Sněhový hasící přístroj, sací koš 110,
tetrachlorový hasící přístroj, savice 110x1,6 - 6ks
džberová stříkačka, sběrač 110/75
přenosná mot. stříkačka PS-8, přechod 110/75
ejektor.

hydrantový nástavec, rozdělovač,
klíč k podzem. hydrantu, přechod 75/52 - 3ks
klíč hákový 110/75 - 4ks, proudnice B - 1ks
hadice C (52x20) - 8ks, proudnice C - 2ks,
hadice B (75x5) - 2ks, clonová prodnice - 1ks
hadice B (75x20) - 12ks, klíč k nadzemnímu hydrantu.